Samsung QN43LS03FAFXZC | 43" Television - The Frame - QLED - 4K - LS03FA Series - 60Hz - Quantum
Original price
- 43" 4K QLED display with matte anti-reflective coating
- NQ4 AI Gen2 processor with adaptive optimization
- Dual LED technology for precise colors
- 20W sound with OTS Lite system and voice amplifier
- Ultra-slim design blends perfectly into the wall
- Tizen system with Alexa and Google voice control
Features
Brand Samsung
Bluetooth Yes, 5.3
Ethernet Yes
Streaming service Samsung TV Plus
Available languages English,French,Spanish
range QLED 4K
Image
Contrast Dual LED
HDR 10, HDR 10+, HLG HDR 10+ (ADAPTIVE)
Display resolution 3840 x 2160
Screen size 43"
Standard refresh rate 60 Hz
Audio
Virtual assistant compatible yes
RMS output power 20 W