LG 65QNED85AUA | 65" Television - UHD 4K - QNED85A Series - 120Hz - Processor IA a8 4K Gen2 - Black
SKU: 65QNED85AUA
Original price
- MiniLED 4K display with QNED technology for dynamic colors.
- a8 AI Gen2 processor automatically optimizes every scene.
- 120Hz refresh rate (VRR 144Hz).
- Local Dimming Pro for precise contrasts and deep blacks.
- Compatible with HDR10 and HLG.
- Game Dashboard with dedicated player options.
- Intuitive, customizable webOS 25 interface.
Features
Brand LG
Product series QNED85A
Bluetooth BT 5.3
Speaker 2.0 channels
VESA standard 300 x 300
Image
Image processor a8 AI Processor 4K Gen2
Display resolution 3840 x 2160
Screen size 65"
Standard refresh rate 120Hz (up to 144Hz)
Audio
Output power 20 W