Sony K75S20M2 | Bravia 2 II 75" TV - LED - 4K Ultra HD - HDR - Google TV
SKU: K75S20M2
The Sony BRAVIA 2 II 75" TV delivers a quality viewing experience with its X1 processor that optimizes images for detailed 4K rendering and vibrant colors.
- 4K X1 processor for intelligent image enhancement.
- 4K Ultra-HD resolution for exceptional detail.
- HDR for extended dynamic range.
- Google TV for easy access to streaming content.
Features
Brand Sony
Product series Bravia 2 II
Image format 4K
Bluetooth Bluetooth 4.2
Ethernet Yes
VESA standard 300 x 300mm
Image
Screen size 75"
Standard refresh rate 60 Hz
Audio
Audio formats Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS Digital Surround
Output power 10 W + 10 W + 5 W + 5 W
IT
Processor type 4K X1 processor
Inputs / outputs
USB 2 (side)
Other
Packaging weight 39kg
Packaging dimensions 70.67 x 45.20 x 9.17 inches (1,795 x 1,148 x 233 mm)